Strona glowna  
    
Strona glowna

 Home Fundacja CZE-NE-KA Dogoterapia Wydawnictwo Wyścigi Wszystko o psie Konferencje Ratujmy Foki CHOREA ANTIQUA Festiwal Poloneza Pozostałe

  Kontakt :: News :: Sponsorzy :: Mapa strony :: Galeria :: Linkomania :: Leksykon :: Do pobrania :: Dla prasy          

  Ratujmy Foki




  Polski Zwiazek
  Dogoterapii
Polski Związek Dogoterapii


CZE-NE-KA
Fundacja Przyjaźni
Ludzi i Zwierząt
ul. Petöfiego 4/1
01-917 Warszawa
tel./fax
+48 22 864-71-53
+48 603 406 158

NIP: 118-14-14-093

KONTO:
Raiffeisen Polbank
86 1750 0012 0000
0000 2237 8977

Podaruj nam 1%
KRS: 0000194959

CZE-NE-KA
Licznik: 1940

Aktualna lokalizacja w portalu   Home    Wstęp  

Ratujmy Foki

POLOWANIA NA FOCZKI W NAMIBII

Historia Fok Południowoafrykańskich jest naznaczona ludzką obecnością od chwili, gdy do wybrzeży południowej Afryki dotarli pierwsi odkrywcy holenderscy. Wyspy położone u wybrzeży były od milionów lat naturalnym siedliskiem tego unikalnego gatunku. Prowadzone od wieków polowania doprowadziły do całkowitej eksterminacji pierwotnych foczych kolonii na wyspach. Foki uciekając szukały schronienia na lądzie. Tak powstały istniejące obecnie focze kolonie na lądzie stałym. Trzy z nich znajdują się w Namibii - w Cape Cross, Wolf Bay i Atlas Bay. To tam odbywają się coroczne polowania komercyjne, o których niewiele się mówi, gdyż uwaga świata skupiona jest na polowaniach kanadyjskich. To jednak w Namibii rzeź foczych szczeniąt jest nacechowana szczególnym okrucieństwem i nabiera rozmiarów, które mogą przewyższyć masakrę kanadyjską.

Foki Południowoafrykańskie są pod ochroną od 1973 r, wprowadzoną na mocy Ustawy o Ochronie Ptaków Morskich i Fok. Jednak Republika Południowej Afryki zakazała polowań na foki dopiero w 1990 r. Namibia zaś od uzyskania niepodległości prowadzi masowy ubój foczych szczeniąt.

Seal Alert-SA jest jedyną organizacją w południowej Afryce, która występuje w obronie fok. Organizuje kampanie i protesty, zabiega o wprowadzenie chroniącej legislacji, a także po prostu ratuje foki każdego dnia.

Ośrodek rehabilitacji Seal Alert-SA w Hout Bay leczy i pielęgnuje tysiące foczek, znajdowanych w stanie wycieńczenia lub agonii na pobliskich plażach.

Petycje organizowane przez Francois Hugo z Seal Alert-SA mają na celu wpłynięcie na rządy i ministerstwa, by wdrażały istniejące prawo oraz by zmieniały istniejącą praktykę, celem ochrony fok.


Zdjęcie: Seal Alert-SA

Przeczytaj i podpisz petycje Francois Hugo na PetitionOnline:

DEKLARACJA NA RZECZ OCHRONY FOK POŁUDNIOWOAFRYKAŃSKICH

TURYŚCI DLA OCHRONY FOK

MIĘDZYNARODOWY APEL O ZNIESIENIE ZAKAZU POBYTU FOK NA WYSPIE ROBBEN

Więcej informacji o fokach w Kanadzie i Namibii na stronach: http://againess.wikidot.com/stop-rzezi-fok-w-namibii

UWAGA! 12 Marca pod ambasadą kanadyjską w Warszawie odbędzie się protest. Informacja o polskich akcjach na rzecz ochrony fok na: http://www.ratujfoki.pl/strona_glowna.html

Co możesz zrobić? - czytaj dalej

  Co nowego

 Szkolenia
KONFERENCJA 2017
Konferencje

SEMINARIA
Seminaria doszkalające
SEMINARIA

KURS DOGOTERAPII
Kurs dogoterapii
KURS DOGOTERAPII



Domena

Statystyka

Wyszukaj :: Twórcy str. :: Chat ::

Wszystkie materiały prawem chronione (C) 1996 - 2017 CZE-NE-KA Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt