Strona glowna  
    

Strona glowna

 Home Fundacja CZE-NE-KA Dogoterapia Wydawnictwo Wyścigi Wszystko o psie Konferencje Ratujmy Foki CHOREA ANTIQUA Festiwal Poloneza Pozostałe

  Kontakt :: News :: Sponsorzy :: Mapa strony :: Galeria :: Linkomania :: Leksykon :: Do pobrania :: Dla prasy          

  Festiwal Poloneza 2018
  Polski Zwiazek
  Dogoterapii
Polski Związek Dogoterapii


CZE-NE-KA
Fundacja Przyjaźni
Ludzi i Zwierząt
ul. Petöfiego 4/1
01-917 Warszawa
tel./fax
+48 22 864-71-53
+48 603 406 158

NIP: 118-14-14-093

KONTO:
Raiffeisen Polbank
86 1750 0012 0000
0000 2237 8977

Podaruj nam 1%
KRS: 0000194959

CZE-NE-KA
Licznik: 1902

Aktualna lokalizacja w portalu   Home    Wstęp  

IV Międzynarodowy Festiwal Poloneza w Polsce
sobota/niedziela
16-17 czerwca 2018

Patronat honorowy:

Partnerzy:Sponsorzy:
Patronat medialny:

IV Międzynarodowy FESTIWAL POLONEZA w Polsce

16 - 17 czerwca 2018

Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA, wraz z działającym w jej ramach Zespołem Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA, mają zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w niesamowitym przedsięwzięciu jakim jest organizowany przez nas kolejny IV Międzynarodowy FESTIWAL POLONEZA w Polsce. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2018 w Warszawie. Po raz drugi Partnerem naszych działań jest Centralna Biblioteka Rolnicza i tam, w pięknym zabytkowym obiekcie, odbędzie się niedzielna prezentacja uczestników Festiwalu.

Na jednej scenie pragniemy pokazać amatorskie (i nie tylko) zespoły muzyczne oraz artystów z Polski i z zagranicy, którzy występując w jednej z trzech kategorii: instrumentalnej, tanecznej oraz wokalnej, zaprezentują poloneza z tych właśnie trzech perspektyw. To jedyna okazja, by stać się integralną częścią jedynego w Polsce Festiwalu poświęconego tej wspaniałej sztuce.

Polonez, znany nam wszystkim głównie z bali maturalnych, należy do najstarszych polskich tańców narodowych i wraz z opartą na nim formą muzyczną - odkąd istnieją - znane, wykonywane i komponowane są na całym świecie. Dla Polaków polonez jest powodem do odczuwania dumy narodowej, jest on naszym dziedzictwem, które przekazaliśmy światu. Niestety, pomimo wszystko, sztuka ta trochę we współczesnym świecie zamarła, co związane jest między innymi z niewielką, wręcz znikomą liczbą wydarzeń lub uroczystości, których chociażby elementem byłoby zagranie, odtańczenie czy zaśpiewanie poloneza.

W odpowiedzi na powyższy problem oraz w ramach krzewienia kultury polskiej, od czterech lat organizujemy przegląd/konkurs polskich i zagranicznych wykonawców tanecznych i muzycznych, którzy podczas Festiwalu, prezentują swoje interpretacje poloneza. W tym roku obchodzimy 100-lecie niepodległości Państwa Polskiego, wiec tym bardziej pragniemy by jak najwięcej osób miało okazję usłyszeć tę tak piękną muzykę i zobaczyć taniec, który jest naszym dziedzictwem narodowym.

Zapraszamy amatorskie zespoły taneczne, wokalne i instrumentalne, jak również zawodowych muzyków i wokalistów, którzy chcieliby pokazać swoje umiejętności występując na naszym Festiwalu.

Organizator może też zaprosić poszczególnych wykonawców do udziału w happeningu i działaniach "flash mob" w pierwszym dniu Festiwalu w sobotę 10czerwca br. Z wybranymi artystami skontaktujemy się osobiście.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt.

Koncert finałowy odbędzie się 17 czerwca 2018 r. w niedzielę po południu.

W celu przesłania zgłoszenia lub po więcej informacji prosimy odwiedzić stronę, gdzie dostępne do pobrania są karta zgłoszenia i regulamin Festiwalu. By poprawnie dokonać zgłoszenia należy punkt po punkcie zapoznać się z regulaminem.

Zapraszamy też do polubienia naszego profilu na Facebooku i do śledzenia bieżących wiadomości.

Do zobaczenia na IV Międzynarodowym FESTIWALU POLONEZA!


  Co nowego

 Szkolenia
KONFERENCJA 2017
Konferencje

SEMINARIA
Seminaria doszkalające
SEMINARIA

KURS DOGOTERAPII
Kurs dogoterapii
KURS DOGOTERAPIIDomena

Statystyka

Wyszukaj :: Twórcy str. :: Chat ::

Wszystkie materiały prawem chronione (C) 1996 - 2017 CZE-NE-KA Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt