Informacje o wykładowcach
Cristina Muro
Współzałożycielka i prezesem Hiszpańskiego Stowarzyszenia Psów Asystujących (AEPA) oraz AEPA-Euskadi mieszczącego w kraju Basków.
"Zajmowałam się koordynacją i uczestniczyłam w programach dogoterapii, które dotyczyły głównie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz osób starczych."
Od 13 lat staram się promować przyjazne podejście do psów m. in. poprzez nauczanie, pisanie artykułów, nagrywanie materiałów edukacyjnych, organizowanie i prowadzenie szkoleń czy zapraszanie specjalistów.
Z Fundacją CZE-NE-KA zetknęłam się kilka lat temu, a pani Maria Czerwińska odwiedzała nas już kilkakrotnie, bo opowiadać o AAI, gdy w Hiszpanii była to zupełna nowość. W latach 2004-2006 mieliśmy wielkie szczęście współuczestniczyć z CZE-NE-Ką w projekcie europejskim (119565-JA-1-2004-1-EN-JOINT CALL INDI).
Ogromnie cieszę się z możliwości podzielenia się z Państwem wynikami naszej pracy i mam nadzieję, że przypadną one Państwu do gustu.
Andrzej Kłosiński
Mgr psychologii, behawiorysta zwierząt towarzyszących (Dyplom CABT Centre Of Applied Pet Ethology (COAPE) NOCN, Wielka Brytania).
Beata Pawlik
Psycholog, pracownik naukowy, zatrudniony na stanowiska adiunkta w Uniwersytecie Gdańskim i w Akademii Pomorskiej. Od kilkunastu lat prowadzący terapię z udziałem psa nie tylko wobec dzieci o zaburzonym rozwoju psycho-motorycznym, ale także emocjonalnym i społecznym. Terapię z udziałem psa stosowała również w odniesieniu do osób długotrwale bezdomnych. Jest autorką książki zatytułowanej: "Terapia z udziałem psa", a także bardzo osobistej pracy: "Traper, pies, który został terapeutą", poświęconej psiemu terapeucie, labradorowi-Traperowi, który towarzyszył w psychologicznych działaniach podejmowanych na rzecz chorych i osamotnionych ludzi.
Dr Grażyna Grabska
Lekarz medycyny specjalista rehabilitacji medycznej, od 1983 pracuje w IPCZD w Klinice Rehabilitacji, instruktor masażu niemowlęcego.
Dr Tomasz Rybak
Ordynator Oddziału Rehabilitacji Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym. Absolwent WAM, wieloletni Kierownik Pracowni Rehabilitacji w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Specjalista w dziedzinie rehabilitacji medycznej, medycyny sportowej i neurochirurgii.
Mjr Roman Paszko
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Mińsku, Dyrektor Aresztu Śledczego w Hajnówce, pomysłodawca realizowanego od dwóch lat w Areszcie Śledczym w Hajnówce programu społecznej readaptacji skazanych z wykorzystaniem elementów dogoterapii "Przyjaciele, czyli pies w celi".
Agnieszka Terechowicz
Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Wydział Nauk Pedagogicznych - studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki Niepełnosprawnych Intelektualnie / Oligofrenopedagogiki. Ponadto Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Siedlcach, Wydział Ekonomii i Zarządzania - studia podyplomowe w zakresie Rachunkowości. Centrum Edukacji SENSUS, metodyczny kurs przygotowujący do prowadzenia szkoleń w zakresie szybkiego czytania i efektywnej nauki / Licencjonowany Trener. Akademię Podlaską w Siedlcach, Wydział Humanistyczny - studia magisterskie w zakresie Pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej.
Robert Woźniak
Pedagog specjalny, Terapeuta pedagogiczny, Fizjoterapeuta, Oligofrenopedagog oraz Dogoterapeuta.
Studia pedagogiczne oraz kurs kwalifikacyjny z Oligofrenopedagogiki ukończyłem w 2003r i w tym też roku pojąłem pracę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nysie jako nauczyciel w zespole terapeutyczno edukacyjnym czyli z dziećmi upośledzonymi w stopniu głębokim obecnie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim.
Maria Czerwińska
Redaktor - publicysta. Redaktor Naczelny czasopisma "CZE-NE-KA". Autorka cyklu książek pt. Mój Pies, mój Przyjaciel, moje Hobby: "Alaskan Malamute" i "Psy Zaprzęgowe". Treser zwierząt grających w filmach i telewizji. Prekursorka i autorka terminu DOGOTERAPIA
Nagrody i odznaczenia:
- 2000 r. - Kawaler Orderu Uśmiechu (leg. nr 589),
- 2001 r. - statuetka "Zwyczajni - Niezwyczajni" nagroda Pr. I TVP,
- 2001 r. - odznaka "Przyjaciel Dziecka" nadana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. (leg. nr 3362),
- 2003 r. - odznaczona przez Ministra Kultury odznaką - Zasłużony Działacz Kultury (leg. nr 721),
- 2004 r. - medal im. Dr Henryka Jordana nadany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. (leg. nr 5466) za zasługi dla rozwoju opieki zdrowotnej: upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
Piotr Awencki
Prezes Stowarzyszenia Warsaw Sporting Dogs Club, właściciel firmy Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik, a przede wszystkim trener psów i wielki ich miłośnik. Prywatnie właściciel dwóch amstafów, buldoga francuskiego i innych zwierzaków.
Dr n. biol. Joanna Sanford (Pfeuffer)
Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych projektów naukowych i badań klinicznych realizowanych w instytucjach naukowo-badawczych w Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Polsce. W Centrum Badań Przedklinicznych i Centrum Badań nad Otyłością i Cukrzycą zarządzała międzynarodowymi projektami angażującymi wieloosobowe, narodowe zespoły z kilkunastu krajów oraz kilku milionowe budżety.
Pracowała wielokrotnie jako dyrektor laboratorium. Ma ogromne doświadczenie we wdrażaniu, realizacji, przestrzeganiu procedur prowadzenia badań i laboratorium wymaganych przez FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) oraz USDA (Departament Rolnictwa USA).
Założyciel Florida Foundation of Stem Cells Research and Development, partner klinik stosujących najnowsze osiągnięcia w terapii komórek macierzystych.
|