Strona glowna  
    
Strona glowna

 Home Fundacja CZE-NE-KA Dogoterapia Wydawnictwo Wyścigi Wszystko o psie Konferencje Ratujmy Foki CHOREA ANTIQUA Festiwal Poloneza Pozostałe

  Kontakt :: News :: Sponsorzy :: Mapa strony :: Galeria :: Linkomania :: Leksykon :: Do pobrania :: Dla prasy          

  Zespół
  Polski Zwiazek
  Dogoterapii
Polski Związek Dogoterapii


CZE-NE-KA
Fundacja Przyjaźni
Ludzi i Zwierząt
ul. Petöfiego 4/1
01-917 Warszawa
tel./fax
+48 22 864-71-53
+48 603 406 158

NIP: 118-14-14-093

KONTO:
Raiffeisen Polbank
86 1750 0012 0000
0000 2237 8977

Podaruj nam 1%
KRS: 0000194959

CZE-NE-KA
Licznik: 155

Aktualna lokalizacja w portalu   Home    Skład Zespołu  

Zespół Tańca Historycznego

CHOREA ANTIQUAMaria Czerwińska

Założycielka i Kierownik Zespołu, Prezes Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA, Redaktor Naczelny czasopisma CZE-NE-KA, redaktorka i publicystka. Jako pierwsza w Polsce zaczęła odwiedzać niepełnosprawne dzieci ze swoimi psami. Autorka terminu dogoterapia (1996 r.) i programów szkoleniowych dla psów i wolontariuszy. W 2000 r. na wniosek dzieci pasowana przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu na Kawalera Orderu Uśmiechu (leg. nr 589). Za swoją działalność na rzecz kultury w 2003 roku odznaczona przez Ministra Kultury odznaką - Zasłużony Działacz Kultury (leg. nr 721).

Zodiakalny Bliźniak, kobieta renesansu. Kocha taniec i muzykę dawną. Łączy zamiłowanie do historii, kultury z miłością do przyrody i dalekich podróży. Odpoczywa wśród swoich psów i kwiatów.
Krystyna Banasik

Interesuje się książkami, fotografią i dogoterapią. Lubi podróżować z aparatem w ręku, Kocha muzykę dawną i taniec. Wrażliwa na ludzką krzywdę od wielu lat jest wolontariuszką Fundacji CZE-NE-KA. W Zespole jest od 1991 r.
Gabriela i Marek Makowscy

W zespole jesteśmy od 2011 roku. Ja pragnęłam spełnić swoje marzenia o tańczeniu i powoli wciągnęłam w to męża. Uczyliśmy się różnych form tańca aż w końcu trafiliśmy do Marii do Zespołu CHOREA ANTIQUA. Pokochaliśmy muzykę dawnych epok oraz tańce powolne, pełne gracji i dostojeństwa. Zakładając stroje z dawnych epok przenosimy się do tych czasów i choć przez chwilę czujemy się kimś innym. Pozwala nam to odpocząć od problemów i stresów codzienności.Zdzisław Ozimek

Interesuje się nowinkami technicznymi i informatyką. Jest wolontariuszem Fundacji CZE-NE-KA. Lubi taniec towarzyski i dawny. Lubi podróżować. W Zespole CHOREA ANTIQUA jest od 1992 r.


Piotr Szeptyński

Na co dzień informatyk, administrator systemów i sieci. Człowiek wielu pasji i braku czasu. Miłośnik psów ras północnych. Swoje zainteresowanie muzyką dawną połączył z tańcem. Etatowy sarmata, pieniacz i warchoł. Dzięki Zespołowi trafił do Fundacji CZE-NE-KA, gdzie spełnia się w roli informatyka, tłumacza i dogoterapuety.

Antonina Kokszar

"Lubię śœpiewać, lubię tańczyć, lubię zapach pomarańczy..."
Przypomniała mi się taka piosenka, i to jest prawda. A ponieważ tańczyłam, grałam i œśpiewałam od dziecka, za zawód wybrałam właśœnie to, co najbardziej lubię. A najbardziej lubię muzykę z poprzednich stuleci. Tak więc œśpiewam (również) muzykę barokową. Znalazłam dla swojej energii ujœcie w Zespole Tańca Historycznego "CHOREA ANTIQUA". Okazało się, że to jest właœnie to, co mi potrzebne: tańce dworskie, przebieranie się w piękne stroje z dawnych epok i "wyżywanie" się na parkiecie w pięknych salach. I to jest fajne, że można przebywać w towarzystwie podobnie myœlących. Pozdrawiam wszystkich i życzę tego samego.


W zależności od repertuaru gościnnie występują:

Leszek Giera

Wolontariusz Fundacji CZE-NE-KA, kocha psy i uczestniczy w zajęciach dogoterapii (wizyty w szpitalu i zajęcia plenerowe). Przez parę lat startował jako zawodnik w wyścigach psich zaprzęgów. Lubi wędrówki po górach, dobry film i muzykę. Swoje zainteresowanie historią połączył z tańcem historycznym.Irena Wielgosz .:. Tomasz Ciemniewski

Taniec, to nie układ figur, żeby go zatańczyć, trzeba zrozumieć ile każda chwila jest warta. Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce, jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem.Magda Zakrzewska .:. Waldek KrólikowskiStanisław Kalinowski

Krzysztof Sułowski

Mirosław Perzyński - menadżer Zespołu, tłumacz i konferansjer


  Co nowego

 Szkolenia
KONFERENCJA 2017
Konferencje

SEMINARIA
Seminaria doszkalające
SEMINARIA

KURS DOGOTERAPII
Kurs dogoterapii
KURS DOGOTERAPIIDomena

Statystyka

Wyszukaj :: Twórcy str. :: Chat ::

Wszystkie materiały prawem chronione (C) 1996 - 2017 CZE-NE-KA Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt