Strona glowna  
    Strona glowna

 Home Fundacja CZE-NE-KA Dogoterapia Wydawnictwo Wyścigi Wszystko o psie Konferencje Ratujmy Foki CHOREA ANTIQUA Festiwal Poloneza Pozostałe

  Kontakt :: News :: Sponsorzy :: Mapa strony :: Galeria :: Linkomania :: Leksykon :: Do pobrania :: Dla prasy          

  "CZE-NE-KA"
  Polski Zwiazek
  Dogoterapii
Polski Związek Dogoterapii


CZE-NE-KA
Fundacja Przyjaźni
Ludzi i Zwierząt
ul. Petöfiego 4/1
01-917 Warszawa
tel./fax
+48 22 864-71-53
+48 603 406 158

NIP: 118-14-14-093

KONTO:
Raiffeisen Polbank
86 1750 0012 0000
0000 2237 8977

Podaruj nam 1%
KRS: 0000194959

CZE-NE-KA
Licznik: 387

Aktualna lokalizacja w portalu   Home    Kilka słów wstępu  

Ważne wydarzenia


      Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt "CZE-NE-KA" została zarejestrowana w czerwcu 1998 roku.
"CZE-NE-KA" (w języku Indian północnoamerykańskich: "wiecznie śmiejący się pies", "wesoły pies") to imię nieżyjącego już psa rasy Alaskan Malamute, jednego z pierwszych w Polsce przedstawicieli grupy psów zaprzęgowych.

      Dzięki roli w serialu pt. "Janka", Cze-Ne-Ka zyskała sobie duża popularność wśród dzieci nie tylko w Polsce, zaś pracując przy filmie "Widzę" (luty-marzec 1987 roku), poznała niewidome dzieci z Lasek, co było początkiem jej odwiedzin w Zakładzie dla Niewidomych. Było w niej coś co wyróżniało ją spośród psów innych ras - niezwykle przyjacielski i opiekuńczy stosunek do dzieci, cierpliwość, a także chęć uczenia się.

      Gdy na zaproszenie niemieckiego Klubu IISS miałam okazję przyjrzeć się psom zaprzęgowym podczas wyścigów, powstał pomysł utworzenia Sportowego Klubu Psów Zaprzęgowych w Polsce.

      Wkrótce (w 1991 roku), w Pomiechówku koło Warszawy, odbyły się pierwsze w Polsce zawody psów zaprzęgowych. Organizując kolejne wyścigi i przygotowując psy do udziału w nich, nie zaniedbywaliśmy układania ich do pracy, którą zapoczątkowała Cze-Ne-Ka, spotykając się z niewidomymi dziećmi z Lasek. Organizowaliśmy wspólnie spotkania z "zaprzęgiem Świętego Mikołaja" dla dzieci z Instytutu Głuchoniemych, czy ze szkoły dla dzieci niewidomych i niedowidzących.

      Przez te wszystkie lata Cze-Ne-Ka chętnie bawiła się z dziećmi, uczciwie pracując w zaprzęgu aż do ostatniego swojego sezonu, przewodząc całemu mojemu stadku jako wspaniały psi nauczyciel nowych pokoleń psów w naszym Klubie.
      Kiedy po 11 latach usnęła na zawsze, jej praca i poświęcenie miały już swoich naśladowców. Zapoczątkowana przez nią idea dogoterapii, połączona z pracą psów zaprzęgowych, zaowocowała powstaniem Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt imienia CZE-NE-KI.


Maria Czerwińska


  Co nowego

 Szkolenia
KONFERENCJA 2017
Konferencje

SEMINARIA
Seminaria doszkalające
SEMINARIA

KURS DOGOTERAPII
Kurs dogoterapii
KURS DOGOTERAPIIDomena

Statystyka

Wyszukaj :: Twórcy str. :: Chat ::

Wszystkie materiały prawem chronione (C) 1996 - 2017 CZE-NE-KA Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt