Strona glowna  
    
Strona glowna

 Home Fundacja CZE-NE-KA Dogoterapia Wydawnictwo Wyścigi Wszystko o psie Konferencje Ratujmy Foki CHOREA ANTIQUA Festiwal Poloneza Pozostałe

  Kontakt :: News :: Sponsorzy :: Mapa strony :: Galeria :: Linkomania :: Leksykon :: Do pobrania :: Dla prasy          

  Konferencja 2017




  Polski Zwiazek
  Dogoterapii
Polski Związek Dogoterapii


CZE-NE-KA
Fundacja Przyjaźni
Ludzi i Zwierząt
ul. Petöfiego 4/1
01-917 Warszawa
tel./fax
+48 22 864-71-53
+48 603 406 158

NIP: 118-14-14-093

KONTO:
Raiffeisen Polbank
86 1750 0012 0000
0000 2237 8977

Podaruj nam 1%
KRS: 0000194959

CZE-NE-KA
Licznik: 456

Aktualna lokalizacja w portalu   Home    Informacje o wykładowcach  

Informacje o wykładowcach


MARIA CZERWIŃSKA


Kawaler Orderu Uśmiechu i Zasłużony Działacz Kultury, odznaczona medalem im. Dr Henryka Jordana za zasługi dla rozwoju opieki zdrowotnej: upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Redaktor publicysta i od 1996 do dziś Redaktor naczelny czasopisma CZE-NE-KA. Prezes Fundacji Przyjaźni Ludzi Zwierząt CZE-NE-KA. Konsultant Filmu i Telewizji ds. tresury zwierząt grających (szkolenie zwierząt do bycia aktorami w filmach); praca przy ponad 90 filmach polskich oraz kooprodukcjach zagranicznych.

Odkąd zetknęła się w pracy na planie filmowym z niepełnosprawnymi dziećmi z Lasek stała się ogromną propagatorką zaangażowania w pomoc dzieciom, początkowo zwierzęcych gwiazd filmowych, a potem wszystkich „futrzatych”, której to nadała w 1996 nazwę „DOGOTERAPIA”.

Autorka cyklu książek o psach zaprzęgowych i wielu publikacji o dogoterapii, w tym publikacji „La dogoterapia como fenomeno del nudo entre hombre y perro ” („Dogoterapia czyli fenomen związku człowieka i psa”) wydanej w Hiszpanii gdzie prowadziła również szkolenia z dziedziny dogoterapii.

W 1989 pierwsza i jedyna w tym czasie, polska zawodniczka (musher) startująca w Wyścigach Psich Zaprzęgów. Z czasem zdobyła dla Polski wiele złotych, srebrnych i brązowych medali i rozpropagowała ten sport w Polsce, a także przyczyniła się do zauważenia naszego kraju w tej dyscyplinie na arenie międzynarodowej, gdzie dziś kolejni polscy zawodnicy zdobywają medale i duże uznanie. Posiada uprawnienia Sędziego Głównego i Organizatora Wyścigów (uprawnienia PZSPZ i ESDRA).

Jej drugą pasją jest taniec. W 1988 założyła Zespół Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA (część zespołu to wolontariusze Fundacji CZE-NE-KA, biorący udział w zajęciach z dogoterapii i równocześnie prowadzący atrakcyjne zajęcia taneczne dla dzieci w oparciu o tańce historyczne), który prowadzi i tańczy w nim do dziś.

Organizatorka, współorganizatorka i wykładowczyni na wielu konferencjach naukowych promujących dogoterapię.


DR INŻ. ANNA MORALES VILLAVICENCIO


Prezes Polskiego Związku Hodowców Alpak w latach IV.2012 - IV.2016, Autorka pierwszej w Polsce książki pt. „Chów alpak”, licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych, z największym dorobkiem badawczym w Polsce. Absolwentka Wydziału Zootechnicznego SGGW w Warszawie, Podyplomowych Studiów Pedagogicznych, Podyplomowych Studiów Biologii i Ochrony Środowiska oraz Podyplomowych Studiów Przyrody. Pracownik SGGW, Wydział Nauk o Zwierzętach.

Miłośniczka i pasjonatka lam i alpak. Swoją przygodę z tymi zwierzętami rozpoczęła w 1990 roku podczas podroży po Ameryce Południowej (Peru, Ekwador). Pierwsze badania prowadziła na lamach w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Badania naukowe na alpakach realizuje w największych farmach w Polsce. Główny obszar badań to parametry produkcyjne: odchów młodych alpak, parametry włókna od których zależy dochód, jakość włókna i perspektywa rynku, wykorzystanie potencjału lam i alpaki w turystyce, rekreacji i terapii. Tytuł pracy doktorskiej: „Analiza wskaźników produkcyjnych alpak rasy Huacaya hodowanych w Polsce”.


MGR ROMAN PAWEŁ OLEKSIK


Absolwent AWF Warszawa, specjalizacja trenerska II klasy, Wyższa Szkoła Rehabilitacji - fizjoterapia, Podyplomowe Studia na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa, dyplomowany masażysta, terapeuta manualny, akupunkturzysta, instruktor korekcji i kompensacji wad postawy, ratownik wodny, instruktor pływania, uprawnienia żeglarskie, motorowodne. Prywatny gabinet i praktyka terapeutyczna, fizjoterapeuta w Centrum Medycyny Ekologicznej, prowadzi też zajęcia korekcyjne w przedszkolu. Pasjonat turystyki krajowej I zagranicznej.


MGR DARIA GALANT


Powieściopisarka, reżyser, literaturoznawca oraz zaklinaczka koni - jak wielokrotnie określały ją media w publikacjach dotyczących jej sposobów pracy z psychiką koni. Absolwentka Filologii Polskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Coachingu i Mentoringu w Katedrze Systemów Zarządzania i Innowacji Politechniki Łódzkiej oraz Psychoanalizy w Literaturze w Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie. Posiada doświadczenie w pracy z ludźmi jako coach, wykładowca, trener koni (od 2000), psycholog koni (od 2005) i trener alpak (od 2016).

Jest autorką systemu wyspecjalizowanej metody pracy z psychiką koni i rozwojem osobowości przy współpracy z końmi -Metoda Holy Equus . Prowadzi Szkołę Jeździecką Holy Equus, certyfikującą trenerów Metody Holy Equus, pracujących w Polsce i za granicą. Posiada uprawnienia instruktora jazdy konnej i instruktora hipoterapii.

Badania nad behawiorem koni i alpak prowadzi wraz z mężem na ranczu w woj. mazowieckim. W przypadku alpak jest to autorska metoda socjalizacji tych zwierząt w oparciu o sprawdzoną metodę Holy Equus, uwzględniającą potrzeby uczestników terapii.


PRZEMYSŁAW DOMALEWSKI


Technik weterynarii, treser psów, zoopsycholog, edukator kynologiczny. Ukończył kurs dogoterapii (dyplom MEN). Ze swoim psem Maksiem odbywał praktykę i prowadził zajęcia dogoterapii w pierwszej w Polsce Fundacji dogoterapeutycznej "CZE-NE-KA", prowadzonej przez Marię Czerwińską - twórczynię nazewnictwa oraz ideologii dogoterapii. Stale podwyższa swoje kwalifikacje na różnych kursach z dziedziny szkolenia i behawioru psów.


MGR KATARZYNA KOWALSKA


Poszukując nowego pomysłu na życie postanowiła połączyć swoją pasję - miłość do zwierząt, doświadczenie życiowe związane z niepełnosprawnością i zdobyć wiedzę merytoryczną niezbędną, aby pomagać osobom zmagającym się z problemami zdrowotnymi.

Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki Specjalnej APS ze specjalizacją rehabilitacja osób ze sprzężoną niepełnosprawnością. Posiada też dyplom licencjata w zakresie Promocji zdrowia WSTH. Obie prace licencjacka i magisterska poświęcone były tematyce animaloterapii i wpływu zwierząt na zdrowie człowieka. Rozwija swoje zainteresowania uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach. Posiadaczka trzech kotów, z których jeden przygotowywany jest do udziału w zajęciach terapeutycznych, oraz psa trenowanego do roli asystenta osoby niepełnosprawnej.


AGNIESZKA TERECHOWICZ


Pedagog specjalny i dogoterapeuta. Koordynator I. edycji pionierskiego programu "Przyjaciele, czyli pies w celi". Współautor programu "Koci śœwiat, zza krat". Od kilkunastu lat związana zarówno ze śœrodowiskiem osób niepełnosprawnych jak i œrodowiskiem prozwierzęcym. W 2012 r. nominowana do prestiżowej nagrody "Serce dla Zwierząt".

Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Wydział Nauk Pedagogicznych - studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki Niepełnosprawnych Intelektualnie / Oligofrenopedagogiki. Ponadto Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Siedlcach, Wydział Ekonomii i Zarządzania - studia podyplomowe w zakresie rachunkowości. Centrum Edukacji SENSUS, metodyczny kurs przygotowujący do prowadzenia szkoleń w zakresie szybkiego czytania i efektywnej nauki / Licencjonowany Trener. Akademię Podlaską w Siedlcach, Wydział Humanistyczny - studia magisterskie w zakresie Pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej.


KRZYSZTOF KLIMAS


Lekarz weterynarii absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Od kilkunastu lat zajmuje się ozonoterapiš u zwierzšt. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ozonoterapii jako jedyny lekarz weterynarii w Polsce.Jest autorem i współautorem prac naukowych i doniesień na temat wykorzystania ozonoterapii w leczeniu zwierzšt. Opracował również nowe metody wykorzystywane w ozonoterapii w leczeniu różnych chorób w tym Boreliozy. Jest także pomysłodawcš zastosowania ozonu w niektórych kosmetykach.



  Co nowego

 Szkolenia
KONFERENCJA 2017
Konferencje

SEMINARIA
Seminaria doszkalające
SEMINARIA

KURS DOGOTERAPII
Kurs dogoterapii
KURS DOGOTERAPII



Domena

Statystyka

Wyszukaj :: Twórcy str. :: Chat ::

Wszystkie materiały prawem chronione (C) 1996 - 2017 CZE-NE-KA Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt